Home Archives June 8, 2011

School

High School Principal's Club and Honor Roll

Principal’s Club 3.75-4.00 (1/10/11-3/31/11)

7th Grade

8th Grade

9th Grade

10th Grade

11th Grade

12th Grade

Annalee Brutsman

Jamie Berry

Kasey Campbell*

Austin Allison*

Blake Andrus

Brittany Brown

Jade Davis

Madison Blake

Logan Fryman*

Spencer Bailey

Christina Baker*

Dylan Carty

Abigail Derossett

Megan Bretz

Ashley Garcia*

Hannah Boykin*

Lance Bashaw

Wes Hopkins

Shawn Evans

Michael Bussell

Lindsay Hall*

Shannon Bretz*

Jordan Bussell

Tiffany Johnson

Kayanne Hagen

Ryan Cobb

Morgan Hamilton*

Finn Brutsman*

Megan Campbell

Kayla Lane

Dani Johnson

Ben Duncan

Sara Hamilton*

Jacob Fryman*

Robyn Cohorn*

Kimber Letcher

Colton Liver

Sydney F. Fryman

Lakyn Jolly

Anthony Gilvin

Hannah Coldiron

Mandi Mclean*

Mary Beth Metcalfe

Tegan Gabriel

Travis Mcglothin

Toby Howard*

Dylan Fryman

Jared Napier*

Gabby Short

Brooke Hampton

Shania Mitchell

Laurel Hughes*

Erik Hammond*

Jordan Napier

Courtney Vice

Ross Haney

Eric Spivey

Briana Ishmael*

Destiney Johnson*

Katie Rainey*

Jonna Watkins

Merrill Hudson

Gage Stone*

Elizabeth Johnson*

Chelsey Lyons

Kelsey Randolph

Shelby Watkins

Austin Hughes

Kaiylyn Wells*

Andrew Jones*

Tawna Perry

Andrea Rector*

Caleb Livingood

Jacob Wiggins

Adrienne Letcher*

Max Scalf*

Terrina Stump

 

Beth Mccord

 

Kendra Letcher

Jordan Simonson

 
 

Alex Roe

 

Reesa Martin

Josie Stamper

 
 

Landon Sexton

 

Laura Parrish*

Jania Wagoner

 
 

Drake Vice

 

Jacob Snapp

   
 

Dillon Webb

 

Arris Stacy

   
 

 

Brooke Tyree

   
     

Lara Van Der Heiden*

   
     

Shelby Wade*

   
           
*Higher Than A 4.00
           
Honor Roll 3.50-74 (1/10/11-3/31/11)
           

7th Grade

8th Grade

9th Grade

10th Grade

11th Grade

12th Grade

Cameron Bowles

Jarrod Bullock

Maribeth Browning

B.J.Amburgey

Lindsay Banks

Kevin Agee

Cara George

Bradley Capps

Christian Gardner

Ryder Bray

Terry Briner

Robynn Bartlett

Delaney Green

Jessica N. Cox

Jesse Howard

Tristan Burchell

Katelyn Crawford

Chelsea Briner

Mckenna Jett

Christian George

Kim Myers

Zach Howard

Emily Curran

Darah Green

Alex Linville

Sarah Napier

Whitney Willoughby

Allison King

Kenzie Hopkins

Kyla Haire

Olivia Mattox

Ayla Robinson

Christina Young

Ethan Smith

Kayla Jefferson

Ashley Jordan

Shannon Mcfarland

Corbin Woosley

 

Nolan Woosley

Anna Mattox

Lotta Keski-Maenpaa

Sydney Stone

     

Shane Mattox

Haley McConnell

Chris Vice

       

Whitney Morris

J.P. Wagoner

       

Tim Peters

Elissa Watson

       

Nathan Roe

         

Dakota Tedder

         

Roxana Wilke

           

Elementary School Honor Roll

4th Grade

Mrs. Bramel

Mrs. Bromagen

Mrs. Orazen

Mrs. Vice

Honor Roll

Honor Roll

Honor Roll

Honor Roll

Courtney Browning

Cameron Dailey

Alexia Campos

Kenzie Crawford

Dillion Earlywine

Dawson Fryman

Justin Estes

William Estes

Emily Herrington

Dustin Glass

Morgan Mattox

Sarah Frederick

Chris Highley

Morgan Hollar

Dustin Spigles

Dakota Hughes

Lauren Johnson

Chris House

Zach Sturgeon

Jakob Sexton

Kim Liver

Jacqualyne Lane

Elena Vasquez

Mason Smith

Carlos Lopez

Brittany Moon

Chris Shrout

Dalton Morris

Super Honor Roll

Super Honor Roll

Courtney Shrout

Jaden Ring

Chaya Becraft

Abby Adams

Selena White

Billy Willoughby

Logan Campbell

Maddie Allison

Ava Crawford

Makayla Fay

Super Honor Roll

Super Honor Roll

Faith Hill

Aaron Fryman

Halie Applegate

Abigale Bearden

Keeli Hughes

Isaac Fryman

Brianna Barnett

Landon Gaunce-Hill

Katie Jefferson

Marcus Gardner

Isaac Bowles

Katherine "Janie" Hendricks

Shawn Quinn

Haley George

John Brown

Cheyenne Johnson

Tatum Sidles

Jenna Ishmael

Jerrod Capps

Jacob Madden

Kaven Smith

Dustin Liver

Shelby Farrow

Isaac Moseley

Shelby Stafford

Carlton McCarty

Hayllee Murray

Allison Myers

Hunter Wells

Willie Middleton

Noah Perdue

Kali Tincher

Dakota White

Sydney Payne

Taylor Ritchie

 

Daniel Wiggins

Shelby Tedder

Emmy Saunders

   

Olivia Villaflor

Isaac Sexton

   

Chris Watson

Courtney Sibert

     

5th Grade

Mrs. Duncan

Ms. Hughes

Mrs. Kiskaden

Ms. Price

Honor Roll

Honor Roll

Honor Roll

Honor Roll

Michael Angle

Harley Bates

Lydia Brown

Isaiah Gaunce

Kayla Farrow

Kyle Brunker

Kody Campbell

Seth Hamilton

Jasmine Flowers

Emily Earlywine

Casie Craig

Sylvia Rios

Britney Hawkins

Shavonne Edwards

Joshua Ritchie

Austin Watkins

Carline Hurd

Joseph Fryman

Colby Smith

Dakota Ring

Ryan McFarland

Austin Willoughby

Super Honor Roll

Alex Torres

Brittany Tibbs

Jennifer Cook

Sarah Watkins

Super Honor Roll

Caleb Covington

Super Honor Roll

Alexia Buchanan

Desaray Earlywine

Logan Bechanan

Super Honor Roll

Drew Davis

Shelby Flanigin

Katie Carter

Madison Caudill

Kyra Fryman

Bridgette Heiple

Autumn Jones

Damion Crawford

Leah Gardner

McKenzie Lenox

Hailey Mitchell

Hunter Hopkins

Sam Hamilton

Zane Markel

Justin Ritchie

Abbagale Hunter

Cristian Hatton

Cameron Reid

Wilson Switzer

Reganne Miller

Trina Hughes

 

Brycee Toadvine

Tyler Mitchell

Merrick Johnson

 
 

Spencer Morris

Taran Jones

 
 

Makensie Rudder

Kayley Letcher

 
 

Samantha Sowell

Terah Sexton

 
   

Joshua Smith

 
   

Elijah Whirles

 
   

RaeAnna Whitaker

 
6th Grade

Mrs. Curran

Mr. Fryman

Mrs. Martin

Mrs. Sims

Honor Roll

Honor Roll

Honor Roll

Honor Roll

Austin Dyer

Heath Adams

Havanna Bach

Katie Blankenship

Sarah Lane

Samantha Cox

Ariel Dixon

Hunter Brown

Bryce Markland

Andrew Donahue

Kesha Estes

Tayha Bussell

Preston Northcutt

Hayden Glass

Caleb Fryman

Shane Crump

Summer Peel

Allison Howard

Dalton Fryman

Katie Hatton

James Perkins

Dustin Morris

Chase Hamilton

Mitchell Jefferson

Megan Poe

Lucio Rios

Mattie Hornbeck

Samie Payne

Alexis Smith

Tristan Watkins

Sara Moore

Carrie Planck

Alexis Tubbs

Austin Watkins

Zach Richardson

Super Honor Roll

Kacie Tincher

Super Honor Roll

Breanna Bach

Super Honor Roll

Dawson Walden

Miranda Bretz

James Campbell

Colby Caswell

Hannah Warner

Ethan Cole

Johnathon Duncan

Danielle Dunn

Aaron Conyers

Katlyn Earlywine

Abby Green

Super Honor Roll

Dalton Dailey

Dallas Hunt

Hannah Jolly

Jared Clark

Sydney Hatton

Dylan Peck

Samuel Jolly

Dalton Fryman

Jessica Hudson

Blake Sanders

Trent Letcher

Jillian Hughes

Areyona Ishmael

Logan Stafford

Alyssa Livingood

Jacob Jolly

Sara Johnson

Chase Tincher

Weslee Neace

Sarah Jolly

Emily Perdue

Allison Young

Hannah Pope

Grace Kiskaden

Logan Sparks

 

Hayley Reed

Autumn Martin

Megan Watson

 

Mercer Wills

Laura McCord

     

Brianna Mitchell

     

Nicholas Rathbone

     

Wes Sapp

   

Cassidy Wells

 


The Carlisle Courier
115 S. Locust St
(around the corner from Deposit Bank)
P.O. Box 206
Carlisle, KY 40311
Tel: 859-289-8899       Fax: 859-289-8890
e-mail: editor@carlisle-courier.com


Nicholas County Publishing, LLC